Що таке тришарова концепція одягу?

Думаю теорію про те, що потрібно одягатись шарами всі вже чули багато разів, але давайте розберемося як це робити правильно і скільки тих шарів має бути.

Ця теорія стосується як лижників/сноубордистів, туристів, альпіністів, велосипедистів, бігунів і всіх, які займаються активними видами спорту.

Згідно цієї концепції весь одяг дідиться на 3 категорії:

Перший шар - базовий: термобілизна, термофутболки – безпосередній контакт із шкірою
Завдання першого шару: максимально швидко відводити вологу від шкіри.

Другий шар - утеплюючий: флісові кофти, шерстяні кофти, пуховий (або замінник пуху) светр/куртка.
Завдання другого шару: забезпечення теплоізоляції (зберігання тепла).

Третій шар - захисний: мембранні та софтшелові куртки та штани.
Завдання третього шару: захист від опадів та вітру.

Всі шари можна використовувати одночасно або ж у різних комбінаціях, в залежності від погодніх умов і вашого власного комфорту.

Розповімо більш детально про кожен шар

Базовий https://activity.uz.ua/termobilizna/
Включає у собі все, що ми одягаємо першим – труси, шкарпетки, драговини для жінок, термобілизна, термобутболки. Базовий шар одягу може бути дуже різним: від тонесенької термофутболки до теплої щільної шерстяної термокофти. ✔Важливо відмітити, що склад термобілизни має бути не бавовняний.
Як правильно підібрати термобілизну ми розповідали в нашій статті: «Як вибрати термобілизну? Що це таке і для чого потрібно?»
https://activity.in.ua/n284131-yak-vibrati-termobiliznu.html

Утеплюючий https://activity.uz.ua/flisi-ta-kofti/
Включає у собі як і тонесеньку флісову кофту, так і товсту теплу пухову куртку.
Більш детально про фліси ми розповідали тут: «Як вибрати флісову кофту?»

Утеплюючих слоїв на вас може бути декілька, наприклад, це може бути тонка флісова кофта разом з пуховим светром. Щодо штанів, то утеплятись можна флісовими штанами, утеплюючими шортами (флісовими або пуховими) самоскидами.

Захисний https://activity.uz.ua/kurtki/
Буває дуже різним: від тонесенької вітрівки для бігу до штормової мембранної куртки з сильним захисту від ураганного вітру та проливного дощу.
Якщо перші два шарі універсальні для більшості видів спорту, то третій шар краще підбирати відповідно до вашої активності: чи це біг, велоспорт, туризм, альпінізм, лижний/сноубордовий спорт, скітур і т. д. Відрізняються захистом від вітру та дощу/снігу, розміщенням кишень, наявністю капюшона та снігової спідниці, вентиляцією, манжетами та власне самим кроєм.

Основою теорії шарів залишається те, що базовий шар завжди перший, а решту шарів ви вже можете комбінувати по різному. Наприклад, якщо на вулиці тепло, але падає дощ, то поверх термобілизни можете одягти одразу мембранну куртку, і навпаки, якщо холодно , але без дощу, то ви можете зупинись на утеплюючому шарі без захисного. Якщо на вулиці дуже холодно і вітряно, то утеплюючих слоїв може бути навіть три.

Перевагою теорії шарів є те, що ви можете скомпонувати для себе цілорічний набір шарів і міняти їх в залежності від сезону та погоди, цим самим економите кошти, не купляючи для кожної пори окремий одяг.